понеділок, 1 жовтня 2018 р.

Щорічний Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек: «Шкільна бібліотека- центр творчого розвитку дитини»(до 100-річчя від дня народження В.О.Сухомлинського)

 Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек в Грушківському НВК розпочався з загальношкільної лінійки 
«Великий гуманіст, мислитель, педагог Василь Сухомлинський»

Сценарій переглянути
Відео та презентація переглянути










Інсценізація казок В.О. Сухомлинського
"Мишка і лисичка"
"Соловей та жук"
"Найгарніша мама"





Бібліотекар Мончук Г.В.  класний керівник 3 класу Червоній О.Л., педагог - організатор Колесник А.В. та учні 3,5,9 класів.

пʼятниця, 28 вересня 2018 р.

100 років від дня народження Василя Олександровича Сухомлинського


Василь Сухомлинський. 
Цікаві факти з життя та біографії

Василь Сухомлинський (1918-1970) — український радянський педагог, публіцист, письменник, поет.

Народився Василь Сухомлинський в селі Василівці в бідній селянській сім’ї. В родині було 4 дітей, і всі стали вчителями.
У 1926 - 1933 роках В.О. Сухомлинський навчався у Василівській семирічній школі, де був одним з кращих учнів. Вчився добре, старанно, любив читати, гарно малював. Щоб зібрати гроші на книги, фарби, зошити, разом з однолітками та братами ходили на Новий рік посівати та щедрувати, а літом працював у колгоспі. У дитячому садку, який діяв в колгоспі на період літніх канікул йому доручали бути помічником вихователя. Він доглядав малюків, розповідав їм казки, читав книжки, проводив веселі ігри. Тому і вибір професії був не випадковий. 
А коли йому виповнилось 16 років, пішов учитися на вчителя української мови та літератури. Під час Великої Вітчизняної війни Василь Олександрович став на захист Батьківщини. Він був двічі поранений, довго лікувався в шпиталі. Тяжким було у нього поранення у руку. Хірурги боялися, що руку треба буде ампутувати. «Ні! Я – вчитель!» – у цих словах було життя. 
Після війни Василь Олександрович призначений директором сільської школи в Павлиші. Керував усією школою до останніх днів свого життя. 
Понад 30 років працював він педагогом і директором сільської школи, всіма помислами й серцем живучи серед школярів, спостерігаючи їх, вишукуючи нові й нові засоби найкращого, найдійовішого впливу на розвиток їх характерів та свідомості, їх світогляду й світосприйняття. Зупинись і поглянь, — нібито каже автор читачеві, — який гарний світ нав­коло тебе, яка незрівнянна краса тебе оточує!». 

У своїх коротеньких казках, оповіданнях В.О. Сухомлинський закликає не тільки уважно придивитися до навколишньої дійсності і милуватися красою природи, а й вчить розуміти взаємозв'язки і взаємозалежність в природі. Заохочує пізнати життя тварин, рослин, птахів, уважно ставитись до природи. Особливе місце в духовній сфері творів Василя Сухомлинського належить казці — найпопулярнішому серед дітей виду народної творчості. Його казки хоч і короткі, але вони вчать бачити прекрасне у вчинках героїв, їх поведінці, вчать любити рідній край, свою Батьківщину.

середа, 25 квітня 2018 р.

День Чорнобильської трагедії


Чорнобиль – Прип’ять. Факти, які ви не знали
26 квітня 1986 світ став свідком жахливої ​​катастрофи в історії людства, наслідки якої досі віддаються жахливим відлуння.


1. Чорнобильській катастрофі присвоїли сім балів з 7 можливих за міжнародною шкалою ядерних подій (INES), що зробило її найбільшою техногенною катастрофою тих часів. Слід зазначити, що 7 балів також присвоїли аварії на АЕС Фукусіма-1, Японія, в 2011 році, де в результаті землетрусу теж сталася катастрофа.

понеділок, 9 квітня 2018 р.

80 років від дня народження Григорія Івановича Булаха (1938)

Булах Григорій Іванович


Григо́рій Іва́нович Була́х (нар. 10 квітня 1938, село Піски Лохвицького району Полтавської області) — український поетперекладачпрозаїк, майстер художнього слова, Народний артист України.

Біографія

Народився 10 квітня 1938 р. в с. Піски Лохвицького району на Полтавщині. Батько Іван Дмитрович (1911-1981 рр) - залізничник; мати Палажка Гаврилівна (1912-1981 рр) - домогосподарка; дружина Ольга Миколаївна (1949) — педагог, громадянка Словаччини.

середа, 4 квітня 2018 р.


Томас Майн Рід
То́мас Майн Рід (англ.4 квітня 1818 — 22 жовтня 1883) — ірландський письменник.
Життєпис
Томас Майн Рід народився 4 квітня 1818 року в селі Балліроні (графство Даун, Ірландія) в сім'ї пресвітеріанського пастора, Томаса Майна Ріда Ст. (англ. Rev. Thomas Mayne Reid Sr). І батько і мати письменника за походженням були шотландцями[3][4]. За сімейною традицією первісток успадкував батьківське ім'я, але надалі відмовився від його першої частини. По материнській лінії він був далеким родичем Вальтера Скотта.

вівторок, 3 квітня 2018 р.

100 років від дня народження Олеся Гончара

100 років від дня народження Олеся Гончара, українського письменика, громадського діяча


Життя Олеся Гончара нагадує сюжет роману. Він народився в незалежній Україні 3 квітня 1918 року в селі Ломівка неподалік Катеринослава (нині – у межах Дніпра) у родині Терентія Сидоровича та Тетяни Гаврилівни Біличенків. Після смерті матері, коли хлопцеві було 3 роки, з Ломівки його забрали на виховання дід і бабуся в слободу Суху Полтавської області. Бабуся замінила майбутньому письменникові матір. Олександр Біличенко 1927 року при вступі до школи був записаний як Олесь Гончар (дівоче прізвище матері, прізвище бабусі та дідуся по матері; ім'я Олесь з'явилося, бо в класі вже був інший Сашко, тому, щоб розрізняти учнів, хлопця записали як Олесь). Також хлопцю було виписано в сільській раді нове свідоцтво про народження, згідно з яким він начебто народився в Сухій. Відтоді все життя Олесь Гончар вказував у автобіографіях, анкетах і відомостях для довідників як своє місце народження саме село Суху. Вже в наш час вдова Олеся Гончара Валентина розповіла про це, а також про справжнє місце народження.

понеділок, 2 квітня 2018 р.

Сьогодні - Міжнародний день дитячої книги

     На початку квітня діти і дорослі святкують день народження дитячої книги.
   Книга! Вона поруч від самого народження. Перші казки, оповідання та вірші читають нам мама і тато, братик і сестричка. Книга розповідає про казкових богатирів, про шкільне життя, про далекі екзотичні країни. З книгою кожен із нас може мандрувати в минуле і в майбутнє. Про все на світі розповідає книга.
  Одним із найулюбленіших казкарів усіх часів і народів визнаний Г. К. Андерсен - автор всесвітньо відомих казок для дітей і дорослих. Його твори, перекладені більш ніж 150 мовами, стали сценаріями численних екранізацій, мультфільмів, театральних постановок. Тому в день народження Г.К.Андерсена, 2 квітня, у всьому світі відзначаємо Міжнародний день дитячої книги.
З нагоди свята в  бібліотеці була оформлена книжкова виставка "Друг дітей - Ганс Крістіан Андерсон"

"Друг дітей - Ганс Крістіан Андерсон"



четвер, 22 березня 2018 р.

Афиновий Ведмедик

Шановна Анастасія Волховська! Щиро вдячна Вам за подарунок - вашу авторську книгу "Афиновий Ведмедик. Календар мрійників". Книга дуже цікава та пізнавальна, з чудовими ілюстраціями. Дітям вона дуже сподобалася. З повагою бібліотекар Грушківського НВК Мончук Г.В.