Психолог у бібліотеці

У бібліотеці з’явився психолог. Може виникнути питання, а для чого він там потрібен?  Чи не дублює він спеціалістів, які працюють в школі, медичному закладі тощо?
Ні для кого не є секретом те, що багато читачів приходять у бібліотеку не лише за книжками, а й за спілкуванням. Деякі користувачі звертаються до «свого» бібліотекаря, діляться радостями та бідами, обговорюють життєві проблеми, адже сьогоднішня ситуація в суспільстві характеризується соціально-економічною нестабільністю, високим темпом життя і є потужним стресовим фактором для сучасної людини. Брак знань, необхідних для успішної психологічної адаптації, часто веде до неадекватного сприйняття життєвих реалій. Хіба це вже не є приводом для появи в бібліотеці спеціаліста-професіонала, який зможе надати кваліфіковану допомогу?
Бібліотеки в силу своєї доступності для користувачів, неавторитарності, маючи необхідну літературу, якнайкраще підходять для вирішення цієї соціальної проблеми. Крім того робота психолога в бібліотеці відкриває багато можливостей для її розвитку. Це і проведення психологічних досліджень, і консультацій, і можливість рекомендувати літературу батькам з питань виховання дітей, і проведення занять та тренінгів зі школярами, й участь у підвищенні кваліфікації бібліотечних працівників тощо.
У своїй роботі бібліотечний психолог активно використовує прийоми бібліотерапії — вирішення психологічних проблем особистості за допомогою книги, намагається привернути увагу батьків до розвитку читацьких інтересів дітей. Відродження у підростаючого покоління інтересу до культури взагалі і до читання зокрема є одним із головних завдань у роботі бібліотечного психолога.
Отже, можна сказати, що психолог в бібліотеці, хоч і з’явився недавно, але вже став потрібним для широкого кола користувачів. Психолог безкоштовно надає консультативну психологічну допомогу користувачам та працівникам бібліотеки з найширшого кола питань.

Немає коментарів:

Дописати коментар